Protišmyková hrana nástupišťa

Veľmi odolné protišmykové hrany nástupišťa, ktoré spoľahlivo predchádzajú všetky ostatné.

Výhody nástupištných hrán

  • 100% odolné voči korózii.
  • Veľmi odolné voči nárazom.
  • Vydržia aj vplyv ostrých a prenikavých chemikálií.
  • Veľmi odolné voči oteru.
  • Neuveriteľne pevné.
  • Vydržia až trojnásobne dlhšie než všetky ostatné.

Následkom pravidelne stúpajúceho počtu osôb využívajúcich vlakovú prepravu vrátane rastúceho počtu všetkých ostatných chodcov dochádza k čoraz častejším pádom a úrazom pri pošmyknutiach na nástupných hranách, rampách, schodiskách a pod., pričom bez pochyby ide o faktor, ktorý dramaticky zvyšuje potrebu na zabezpečení jednotlivých plôch voči pošmyknutiu, následným pádom a škodlivým následkom úrazov v prevádzkových priestoroch ŽSR, podobne aj iných inštitúcií, kde dochádza k vykonávaniu služieb vo verejnom záujme.

V porovnaní s doteraz používaným značením a zabezpečovacími prvkami proti šmyku a skĺznutiu v priestoroch staníc a železničných dráhach naša spoločnosť ponúka kvalitnejšie riešenia pre zabezpečenie ochrany a bezpečnosti chodcov a zamestnancov ŽSR.

Bezpečnostné protišmykové hrany, ktoré v súčasnosti vykazujú najvyššiu úroveň kvality a bezpečnosti na slovenskom trhu a v konečnom dôsledku ich nasadenie na reálne užívanie prinesie reálnu úsporu na údržbe. Pre ilustráciu uvádzame porovnanie súčasného riešenia s realizovanou inštaláciou hrany na ploche železničného nástupištia.

Súčasné rešenie

Ponúkané riešenie

Na predchádzajúcich fotografiách je možné vidieť zreteľný rozdiel v opotrebovaní materiálu vplyvom mechanickej záťaže a vonkajšieho prostredia. Oproti doteraz využívaným hranám náštupíšť vyobrazených na ľavej strane majú bezpečnostné pásy na fotografii vpravo niekoľko základných výhod:

  1. Materiál nepodlieha korózií, čo vyplýva z unikátneho zloženia materiálu ako kompozitu z plastu a kovu
  2. Farebná stálosť je garantovaná jednokrokovým výrobným procesom, to znamená, že farba je presiaknutá celou konštrukciou materiálu
  3. Vysoká trakcia a drsnosť povrchu dosiahnutá úplnou integráciou hliníkového piesku do základného laminátu

Copyright Safety Step International © 2000 - 2011 All Rights Reserved